Az Egyházközség pályázatai – EGYH-EOR-16-0717

EGYH-EOR-16-0717 PÁLYÁZAT
A templom ablakainak cseréjére 4 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatást kaptunk.
Hálásan köszönjük!

A templom 1816-1820 között épült klasszicista stílusban, és Szent Mihály tiszteletére szentelték fel. Tornyát 1834-ben emelték.  1903-ban felújították, azóta az állagmegóvási munkálatok mellett felújítva nem volt. 2014-ben az Egyházközség és az Önkormányzat a lakossággal egyetértésben elhatározta a templom felújításának elkezdését. 2014-15-ben az EMVA keretből jelentős önrész vállalásával megvalósult a tetőszerkezet cseréje, a falszerkezetek statikai megerősítése, valamint a vízelvezető csatorna felújítása. A beázások okozta további károsodások kiküszöbölésére a felújítás folytatását jelen projekt képviseli, amelynek fő eleme a templom nyílászáróinak (ablakainak) cseréje. Hálásan köszönjük a megítélt összeget az EMET-nek mint lebonyolítónak és az EMMI-nek mint támogatónak!

Régi ablakok:

 

Az elkészült ablakok:

 

Címkék:  

©2016 idStudio & SMThemes.com
IMPRESSZUM