Az Egyházközség pályázatai – EGYH-KCP-19-1083

Magyarország Kormánya több éve támogatja a közösségeket,
mert ezek által van csak jövőnk. Köszönjük!
Eredményesen pályáztunk.

Valkói Római Katolikus Egyházközség
Azonosítószám: EGYH-KCP-19-1083
Pályázat címe: Együtt a családokért
Vissza nem térítendő támogatás összege: 400.000 Ft

A megnyert pályázatban két esemény valósult meg. Ezekről lentebb található az összefoglaló.

1. Az Egyházi Fejlesztők közösségfejlesztő tevekénysége

Az Egyházközség aktuális helyzetét 2020. január végén – február elején egy anonim kérdőíves NCD-állapotfelméréssel tártuk fel, melyben 23 személy vett részt. A felmérésből elemzés készült, amelyet február elején egy visszajelző alkalommal az egyházközség érdeklődő tagjainak bemutattuk. A stratégiai tervezés további két alkalommal valósult meg (alkalmanként 4 órában), amelynek résztvevői a tervező-team 6-10 tagja. A két alkalom fókusza: jövőkép és küldetésnyilatkozat, valamint a stratégiai prioritások kijelölése.

2. Zarándoklat Nagymarosra

2019. október 5-én autóbusszal részt vettünk a Nagymarosi Ifjúsági találkozón. Az együtt töltött idő a helyi fiatalok közösségépítése mellett a kitekintés lehetőségét is biztosította az Egyházban jelen lévő fiatalok nagyobb közösségébe való tartozás megélésében. Ezen a találkozón 40 fő vett részt annak ellenére, hogy egy kicsit esős idő volt. De a lelkesedést nem tudta lelohasztani.

A két eseményről készült képek lentebb megtekinthetők.

Egyházi Fejlesztők (NCD) továbbképzés

Szakmai anyagok

Nagymarosi Ifjúsági Találkozó

Címkék:  

©2016 idStudio & SMThemes.com
IMPRESSZUM
Oldal info: [email protected]